Tuningové doplňky a příslušenství

Měsíční archív: Duben 2014

Škoda Favorit tuning motoru

Škoda Favorit je osobním automobilem nižší střední třídy, který se začal vyrábět na začátku roku 1988, přičemž jeho výroba skončila v roce 1995. Na svědomí jej má samozřejmě automobilka Škoda. Poprvé byl tento automobil představený na veletrhu v Brně roku 1987.

Během času vyrábění prošla Škoda Favorit modernizací celkově dvakrát. K dispozici byl tento model v pár limitovaných edicích a několika stupních vybavenosti. Velice oblíbeným modelem byla například Škoda Forman, což byla vlastně prodloužená verze Favoritu. Vyráběny byly také například užitkové verze, které nesly názvy Škoda Pick-up, Škoda Praktik, Škoda Plus a tak podobně.

V zemích bývalého komunistického bloku znamenal tento automobil veliký pokrok, především díky přednímu pohonu, kterým disponoval. Škoda Favorit byla také velice úspěšná ve sportovních disciplinách, především pak v rallye. První úprava vzhledu Škody Favorit proběhla v roce 1991, kdy byla automobilka převzata Volkswagenem.

Jednalo se však pouze o kosmetické úpravy, jako například přesunutí loga doprostřed a tak podobně. Velikou změnou pak prošlo toto vozidlo na začátku roku 1993, přičemž tato změna byl doprovázena reklamou o celkově pěti stech čtyřiceti osmi vylepšeních. Jak již bylo výše řečeno, Škoda Favorit se přestala vyrábět v roce 1994, přičemž modely Pick-up a Forman se vyráběly ještě rok.

Vložil Tuning v ČR | Štítek , , , | Zanechat komentář

Tuning auta na prodej

Prodejem tuningových aut se v dnešní době zabývá celá řada klasických inzertních serverů, které si můžete najít na internetu. U prodeje tuningových aut je však samozřejmě problém to, že požadavky na určité tuningové doplňky jsou samozřejmě individuální a každý si tvoří vozidlo k obrazu svému.

Tuning se obecně dělí na několik různých odvětví a pododvětví. Jedná se například o tuning, který se specializuje na zvyšování výkonu vozidla. Jde například o snižování váha vozidla, úpravy motoru, instalace sportovních výfukových koncovek, úprava aerodynamiky a tak podobně.

Dalším typem je pak takzvaný styling, ve kterém je vlastně o odlišení v designu a vzhledu automobilu od klasické sériové výroby. Zde pak samozřejmě záleží čistě na vkuse tvůrce. Mezi nadšenci do tuningu se pak objevuje také slovíčko tuzing, kterým je označovaný celkově špatný koncept stylingu.

Styling se dále dělí na několik podkategorií. Jedná se například o německý styling, kdy se karoserie kompletně zahlazuje a nahazuje se kvalitní lak. Dále máme například španělský styling, který se vyznačuje více výraznými spoilery, nízkým podvozkem a velikými koly.

Mezi velice časté tuningové doplňky pak patří například svítivé diody, zatmavená skla, laděný výfuk, chiptuning, neonové trubice, stroboskopy, protažení blatníků, nitro oxide system a spoustu dalšího.

Vložil Tuning obchody | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Sportovní výfuky

Sportovní výfuky patří mezi velice oblíbené tuningové doplňky pro automobily. Sportovní výfuku mají tři základní vlastnosti. V prvé řadě vylepšují samozřejmě vzhled vašeho výfuku, dále dávají vašemu vozidlu líbivý sportovní zvuk a v neposlední řadě zvyšují také výkon vašeho motoru.

Rámcově se jedná zhruba o tři až pět procent, záleží pak samozřejmě na konkrétním typu výfuku. Sportovní výfuky pak rozdělujeme do dalších dvou kategorií. Jedná se o typizované laděné výfuky a montážní, neboli univerzální laděné výfuky. Pokud bychom se měli bavit o typizovaných, tak ty jsou samozřejmě lepší, neboť jsou navrhovány a odzkoušeny pro konkrétní modely vozidla.

Samotná montáž je pak samozřejmě také velice jednoduchá a rychlá. U těchto výfuků je také nejvyšší nárůst výkonu motoru. U univerzálních laděných výfuků je pak samozřejmě výhodou nižší cena. Pro montáž je vyžadována již určitá odbornost, přičemž tlumiče jsou navařovány přímo do existujících výfukových soustav.

Navýšení výkonu motoru nemusí být také tak vysoké. Pokud se budete chtít na nějaké sportovní nebo ozdobné výfuky podívat, tak samozřejmě můžete v nějakém kamenném obchodě, který se specializuje na tento typ tuningového sortimentu nebo v různých internetových obchodech, kterých je také veliké množství.

Vložil Tuning doplňky | Štítek , , , , | Zanechat komentář