Tuningové doplňky a příslušenství

Měsíční archív: Květen 2014

Tuningové srazy 2014

Jako každý rok na nás čeká i v tomto roce veliké množství různých tuningových akcí, přičemž většině těch větších a významnějších je pořádána pod záštitou Tuning-sport.cz.

Na těchto internetových stránkách se také můžete podívat na všechny nadcházející akce, které nás v tomto roce čekají.

V současné době již také spousta akcí proběhla a nutno říct, že se jednalo o velice úspěšné akce. Byla to například Tuning Show Brno, která se tradičně konala na Masarykově okruhu.

Milovníci rychlé jízdy se zde mohli těšit na volné jízdy po závodním okruhu, tradiční sprinty, závody do vrchu a tak podobně.

Byly zde také vystaveny různé zajímavé historické automobily, na které jste se mohli podívat, mohli jste se zúčastnit vyhlídkového letu vrtulníkem, zajezdit si s profesionálními jezdci, na motokárách a spoustu dalšího. V současné době se můžete těšit například na devátý ročník Tuning Show, která se koná v okrese Strakonice, konkrétně v městečku Blatná.

Jedná se o dvoudenní akci, která potrvá od třiadvacátého do čtyřiadvacátého května. Zahájení bude probíhat od pátku v pět hodin odpoledne, přičemž ještě ten den se můžete těšit na volné sprinty, soutěž v gumování, soutěž o noční tuning, ohňostroj, strip show a tak podobně. V sobotu pak na vás bude čekat další program v podobě volných sprintů, kaskadérů, sprint na čtvrt míle a spoustu dalšího.

Vložil Tuning v ČR | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Tuningové díly na Škoda Yeti

Škoda Yeti je SUV crossoverem, který je vyráběný od roku 2009 mladoboleslavskou automobilovou společnosti Škoda, konkrétně však ve výrobně v Kvasinách. Studie tohoto vozidla byla představena na ženevském autosalonu v roce 2005, přičemž koncept vozidla byl představený v celkově dvou variantách.

První variantou bylo modré SUV Yeti I a druhou variantou byl oranžový kabriolet Yeti II. Model Škoda Yeti je vyráběný s třemi různými benzinovými motory a dvěma motory naftovými. V rámci benzinových motorů se jedná o 1.8 TSI o výkonu sto osmnácti kilowatt.

Dále 1.4 TSI o výkonu devadesáti kilowatt a 1.2 TSi o výkonu sedmdesáti sedmi kilowatt. V rámci motorů naftových se jedná 1.6 TDI o výkonu sedmdesáti sedmi kilowatt a 2.0 o výkonech jednaosmdesáti, sto tři a sto pětadvaceti kilowatt.

Některé z těchto modelů jsou pak samozřejmě vyráběny s pohonem na všechny čtyři kola, a to jak s automatickou, tak také s manuální převodovkou. Škoda Yeti je dostupná v několika stupních výbavy. Jedná se o Green tec, Lautin & Klement, Elegance, Ambition a Active. V roce 2009 bylo toto vozidlo vyhlášeno rodinným autem roku podle magazínu Top Gear.

Celkově se jedná o velice bezpečné vozidlo, přičemž může být vybaveno celkově až jedenácti airbagy.

Vložil Tuning obchody | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Tuningové polepy na bok auta

Polepů na auto existuje poměrně hodně druhů, přičemž se liší v lepení na vozidlo. Pojďme se podívat na jednotlivé druhy a návody na lepení na vozidla. V prvé řadě máme samolepky s přenosnou fólií. U těchto musí být plocha, na kterou samolepku lepíme důkladně odmaštěná a očištěná od všech částic.

Teplota plechu by se mělo pohybovat v tepelném intervalu zhruba od patnácti do dvaceti osmi stupňů. Teplo totiž obecně zvyšuje přilnavost . Pokud bychom lepili na plochy o nižších teplotách, tak by nedocházelo k žádné reakci.

Pokud budeme lepit samolepky o větších rozměrech, tak se doporučuje lepení na mokrou plochu. Toho docílíte například rozprašovačem na vodu. Pokud jsou samolepky opravdu veliké, tak se doporučuje ještě přidat trošku jaru. Jakmile samolepku nalepíte, tak ji nechte zhruba třicet až šedesát minut schnout, to závisí samozřejmě na aktuální teplotě.

Jakmile bude zaschnuté, tak opatrně strhněte přenosnou fólii. Dále existují samolepky bez přenosné fólie, přičemž postup lepení je úplně totožný s tím rozdílem, že zde není přenosná fólie. Dále máme samolepky ve formě proužků na ráfky. Ráfky je potřeba opět důkladně odmastit a očistit. Proužky se pak lepí úplně na sucho, voda tedy není potřeba.

Vložil Polepy na auto | Štítek , , , | Zanechat komentář

Tuning samolepky

Samolepky na auto jsou jednou z velice oblíbených forem tuningu, přičemž na trhu existuje opravdu obrovské množství různých druhů a typů samolepek v mnoha různých kategoriích.

Pokud chcete mít opravdu veliký výběr, tak se můžete v prvé řadě podívat do nějakých internetových obchodů, který najdete na internetu opravdu hodně. Jedním z velice oblíbených a hojně navštěvovaných je internetový obchod, který naleznete na internetové adrese autolepky.cz.

Pokud se tedy podíváte na internetové stránky tohoto obchodu, tak po levé straně naleznete seznam všech produktů, tedy samolepek, které jsou zde přehledně roztříděny do několika kategorií podle typu. Jedná se například o Samolepky na boky, na kapotu, Loga a nápisy, Kombinovaná loga, Čínské znaky, Sluneční clony, Truck samolepky, Znamení zvěrokruhu a spoustu dalšího.

Zboží si zde můžete také nechat vyrábět na zakázku, přičemž všechno je upravováno podle vašich specifických přání. Zboží je pak expedováno zhruba do pěti pracovních dnů počínaje dnem objednání. Pokud poté potřebujete udělat následovně nějaké změny, tak samozřejmě můžete využít emailové komunikace nebo se domluvit telefonicky.

Balíček si můžete nechat poslat jako obyčejnou zásilku nebo doporučeně. Platit můžete kartou, bankovním převode nebo samozřejmě dobírkou, která je zpoplatněná.

Vložil Polepy na auto | Štítek , , , | Zanechat komentář

Chip tuning BMW

Chiptuning je jednou z velice oblíbených úprav, kterou můžete aplikovat na své vozidlo. Provádí se většinou v takových případech, kdy máte se svým vozidlem naježděno již opravdu hodně kilometrů, přičemž se vám může zdát, že vozidlo ztratilo od začátku ten potřebný drive a živost.

Díky chiptuningu mu můžete navrátit počáteční, né-li lepší stav. Obecně se chiptuning nabízí ve třech různých variantách. Jedná se například o takzvaný ECO chiptuning, kdy se zaměřuje především na spotřebu, aby byla samozřejmě co nejnižší. Dále máme takzvaný Race mód, přičemž tato úprava se zaměřuje především na maximální výkon vašeho vozidla.

Posledním typem je pak takzvaný Standardní mód, který je doporučovaný pro klasické uživatele, přičemž se klade stejnou měrou důraz jak na výkon, tak také na spotřebu. Co všechno tedy můžete za pomoci klasického chiptuningu získat? Díky chipovaným, respektive optimalizovaným průběhům můžete získat lepší akceleraci a zrychlení.

U dieselových motorů můžete snížit spotřebu zhruba o patnáct procent, což je určitě vhodné. Pokud jde o výkon motoru, tak ten můžete díky chiptuningu zvýšit dokonce až o třicet pět procent. Tato hodnota je ale samozřejmě pro každé vozidlo individuální. Další věcí je to, že si můžete posunout maximální rychlost vašeho vozidlo nebo dokonce tento omezovač úplně zrušit.

Vložil Tuning ECU | Štítek , , , | Zanechat komentář

Profi chip tuning

Chiptuning je velice oblíbenou a častou formou tuningu, pomocí které můžete docílit mnoha zajímavých věcí. Chiptuningem se zabývá v dnešní době poměrně veliké množství společností, přičemž každá společnost by se měla držet několika standardů a poskytovat několik věcí jako samozřejmost.

Jedná se například v prvé řadě o diagnostiku motoru před samotnou úpravou a diagnostiku po této úpravě. Další věcí je samozřejmě záloha původního nastavení, kdy je možnost se k tomuto kdykoliv vrátit. Co tedy všechno můžete za pomoci chiptuningu získat? Celkový výkon vozidla může být zvýšen až o třicet pět procent.

U dieselových motorů může být snížena spotřeba rámcově až o patnáct procent. Díky optimalizovaným, respektive chipovaným průběhům můžete docílit také lepší akcelerace a zrychlení. Pomocí úpravy si také můžete zvýšit maximální rychlost, přičemž u některých modelů lze omezovač zcela zrušit.

Pokud se vám tedy zdá, že po mnoha najetých kilometrech ztrácí vaše vozidlo ten potřebný drive a živost, kterou mělo na začátku, chiptuning je pro vás určitě výbornou volbou. Celkově trvá úprava jednoho vozidla v rámci této procedury něco kolem jedné až dvou hodin. Z řídící jednotky jsou načteny výchozí data, která jsou upravena a poté nahrána zpět do řídící jednotky. Měli byste pak samozřejmě dostat vždy zálohu originálního softwaru.

Vložil Tuning ECU | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Nos systém

Nitro oxide, česky oxid dusný, je jednoduchou sloučeninou jednoho atomu kyslíku a dvou atomů dusíku. U nás je známý například také jako rajský plyn. Jedná se o bezbarvou nehořlavou látku, která navozuje v malých dávkách lehce omamující účinky.

Nitro oxide se začal využívat v roce 1978 také v automobilovém průmyslu, kdy vlastně dochází k jeho vstřikování do spalovacích motorů, přičemž hlavním důsledkem je zvýšení výkonu. Ve Spojených státech amerických se začal zhruba padesátých letech minulého století v podobě energických bomb, avšak krátce na to byl tento způsob zvyšování výkonu zakázaný společností Nascar.

Pokud bychom se pak měli bavit o následné životnosti motorů, které jsou poháněny tímto systémem, tak je potřeba říct jednu věc. V rozumné míře nedochází k takřka žádnému opotřebení.

Proto se doporučuje vstřikovat dusík v intervalu zhruba tří až pěti sekund. Během vstřikování totiž rostou enormně tepelné výdaje, což by ve větších intervalech mohlo vést k poškození kovových pístů a další částí. Nitro oxide system můžete aplikovat, dalo by se říct, do všech zážehových motorů.

Pokud bychom se měli bavit konkrétněji, tak například u Škody Felicie můžete zvýšit výkon ze čtyřiceti na šedesát kilowatt bez jakýchkoliv dalších zásahů.

Vložil Tuning ECU | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Škoda tuning

Akciová společnost Škoda Auto je největším českým výrobcem automobilů, přičemž své hlavní sídlo má automobilka v Mladé Boleslavi. V rámci České republiky má tato automobilka další dvě sídla, která se nacházejí ve Vrchlabí a v Kvasinách.

Jediným vlastníkem celého koncernu je počátkem roku 2007 německá společnost Volkswagen, která má své hlavní sídlo v Nizozemí.

Podle tržeb se jedná o největší společnost v České republice. Současně se také jedná o největšího českého exportéra a také o pátého největšího zaměstnavatele.

Vozidla od automobilky Škoda jsou k dostání samozřejmě v celé Evropě, Africe, Asii, Austrálii, Jižní Americe a tak podobně. Historicky navazuje tato automobilová společnost na firmu Laurin & Klement, jejíž počátek se datuje od roku 1895. Ke spojení s koncernem Volkswagen došlo přesně šestnáctého dubna roku 1991, přičemž značka Škoda je celkově již čtvrtou automobilovou značkou celého koncernu.

Dále sem patří Seat, Audi a samozřejmě samotný Volkswagen. Před tímto spojením měla značka Škoda jistý technologický skluz, který se však podařilo po spojení velice rychle dohnat a v současné době se automobily značky Škoda prodávají s velikým úspěchem po celém světě.

Automobily značky Škoda dosáhly také na celou řadu různých ocenění. Jednalo se například o Škodu Superb, která byla vyhlášena luxusním autem roku 2009, dále Škodu Yeti, která byla vyhlášena rodinným autem roku a tak podobně.

Vložil Tuning v ČR | Štítek , , , | Zanechat komentář

BMW tuning

BMW, neboli celým názvem Bayerische Motoren Werke, je německým výrobcem automobilů, motorů a motocyklů. Hlavní sídlo má tato společnost samozřejmě v německém Mnichově. Jedná se také o mateřskou společnost firem Rolls-Royce a Mini.

Pokud bychom se měli podívat do historie této společnosti, tak bychom museli do roku 1916, kdy došlo ke spojení dvou společností.

Na začátku svého působení se společnosti soustředila pouze na výrobu leteckých motorů. Zlomovým rokem byl pro společnost rok 1922, kdy byl otevřený závod v Mnichově.

Rok na to se automobilka dočkala svého prvního sestrojeného motocyklu. Do automobilového průmyslu pak společnost vstoupila roku 1928. Automobilka začala později dělat také do motosportu, konkrétně tedy v osmdesátých letech dvacátého století. S vozem od automobilky BMW získal jezdec Bruno Spengler v roce 2012 titul v seriálu DTM.

Dále začaly vozidla BMW startovat v soutěžích ETCC a WTCC, kde se také podařilo získat pár světových titulů. Zhruba kolem šedesátých let vstoupila automobilka BMW také na pole závodů Formule 1, kde však dlouho nevydržela. Později působila jako dodavatel motorů, například pro stáj Williams. Do Formule 1 se vrátila automobilka v roce 2006 se stájí BMW Sauber.

Ústřední závodnickou dvojicí zde byly Robert Kubica a Nick Heidfeld. Pro BMW vyhráli v roce 2008 Velkou cenu Kanady. V roce 2009 Formuli 1 BMW opustilo.

Vložil Tuning aut | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Tuning shop Praha

Tuningových center je po celé České republice poměrně veliké množství, přičemž samozřejmě ani Praha není výjimkou. Jedním z velice oblíbených tunigových center je pak například společnost s ručením omezeným Escape6.

Jedná se o společnost, která působí v tomto odvětví již od roku 2000, přičemž za tuto dlouhou dobu si stihla společnost vybudovat silné zázemí spokojených zákazníků.

Společnost se také stala velice významným dovozcem produktů pro tuningové a sportovní úpravy v celé Evropě, dálného východu a Spojených států amerických.

Pokud se podíváte na oficiální stránky této společnosti, které naleznete na stejnojmenné internetové adrese, tak v horní části naleznete hlavní menu se všemi produkty, které si můžete objednat a zakoupit. Produkty jsou zde samozřejmě rozděleny do několika kategorií podle typu. Jedná se o doplňky exteriéru, interiéru, podvozky, motor a performance, autokosmetiku a spoustu dalšího.

Pracovníci této společnosti jsou odborníky na slovo vzatými, přičemž samozřejmě také mají svá auta, která si upravují a jezdí s nimi po různých soutěžích a výstavách. V rámci tohoto se můžete samozřejmě na tyto auto dojet podívat a zjistit vlastně, jak to všechno může ve výsledku vypadat. S tím jsou pak přirozeně spojené veškeré konzultace, kdy vám tito odborníci poradí, co přesně se na vaše vozidlo hodí a tak podobně.

Vložil Tuning obchody | Štítek , , , , | Zanechat komentář