Tuningové doplňky a příslušenství

Koncovky výfuku

Koncovky výfuku patří mezi velice oblíbené tuningové doplňky, přičemž v základu rozlišujeme dva druhy koncovek. Jedná se o koncovky ozdobné a koncovky sportovní. Pokud jste spokojení se zvukem svého automobilu, tak budete pravděpodobně volit klasické koncovky ozdobné.

Ozdobné koncovky se v drtivé většině případů vyrábějí z leštěné nerezové oceli, přičemž existuje opravdu veliké množství různých velikostí, tvarů, výfuku jednoduché nebo s dvojitou koncovkou a tak podobně.

Dalším typem jsou pak sportovní koncovky, které mají několik zajímavých vlastností. Mají samozřejmě v prvé řadě zajímavý sportovní vzhled, dále také velice líbivý zvuk a v neposlední řadě dokáží také o něco málo navýšit výkon motoru.

Navýšení výkonu automobilu je vlastně dáno konstrukcí tlumiče. Jde o to, že výfukovým plynům není kladený takový veliký odpor a ty se ve výfuku tak “nedusí.” Pokud bychom se měli bavit o číslech, tak zvýšení výkonu motoru se může pohybovat o něco kolem tří až pěti procent. Zde závisí pak již jen na druhu a volbě tlumiče. Většinou jsou laděné sportovní výfuku vyráběny ve dvou variantách.

Jedná se v prvé řadě o celonerezové provedení a v druhé řadě oboustranně pohliníkované plechy s nerezovou koncovkou.

Komentáře jsou uzavřeny.