Tuningové doplňky a příslušenství

Omotávka výfuku

Omotávky výfuku bychom mohli považovat za docela užitečný tuningový doplněk, přičemž jej můžete sehnat například v obchodech, které se zabývají prodejem takového typu sortimentu nebo samozřejmě v mnohých internetových obchodech.

Jedním z takových obchodů je pak například Ask Motorsport, který naleznete na stejnojmenné internetové adrese. Na levé straně naleznete seznam všech produktů, které zde můžete pořídit, přičemž jsou zde roztříděny podle typu do mnoha kategorií. Pokud se podíváte do kategorie Tepelené izolace, tak zde kromě izolačních plechů, samolepících folií naleznete také omotávky.

Jedním z oblíbených a kvalitních produktů je zde pak omotávka s názvem Cool It. Jedná se o omotávku, ve které je přidána měď, díky které má o třicet procent vyšší účinnost. Obecně pak slouží k izolaci svodů výfuku a výfukového potrubí.

Přestup tepla dokáže zredukovat dokonce až o sedmdesát procent, přičemž maximální teplota se může pohybovat zhruba kolem dvanácti set stupňů celsia. Omotávka chrání agregáty motoru, přičemž zvyšuje jejich životnost a také celkově zvyšuje výkon motoru. Dochází pak také k mnohem lepšímu a účinnějšímu výplachu výfukových soustav.

Použití omotávek je velice jednoduché, přičemž to zvládne i amatér. Cena této omotávky se pohybuje zhruba kolem dvou tisíc korun.

Komentáře jsou uzavřeny.