Tuningové doplňky a příslušenství

Světla tuning Fabia

Škoda Fabia je malým osobním automobilem, který má na svědomí mladoboleslavská automobilová společnost Škoda. Oficiálního představení se toto vozidla dočkalo čtrnáctého září roku 1999 na autosalonu ve Frankfurtu.

Škoda Fabia měla fungovat jako nástupce Škody Felicia, avšak ještě rok a půl po uvedení tohoto modelu se vyráběla tato vozidla současně. Do roku 2001 byly představeny ještě další verze tohoto vozidla, konkrétně tedy verze sedan a verze kombi. Druhé generace se dočkala Škoda Fabia v roce 2007 v Ženevě. Také Škoda Fabia se dočkala své sportovní verze s označením RS.

Premiéru si toto vozidlo odbylo v roce 2003, přičemž je tento model odvozený z verze hatchback. Škoda Fabia RS byla poháněna dieselovým motorem o celkovém objemu 1.9, přičemž výkon byl sto třicet koní. Další variantou Škody Fabia byl model s označením Praktik. Tento model měl být nástupcem Felicie Pickup, avšak jako takový se moc neosvědčil.

Jednalo se v podstatě o prodlouženou verzi Škody Fabia Combi, avšak s tím rozdílem, že měla pouze dvě sedačky vepředu. Vyrábění tohoto modelu trvalo pouze čtyři roky, přičemž se vyrobila něco kolem pěti tisíc osmi set kusů. Dalším velice oblíbeným sportovním modelem byla Fabia II RS, která byla představena v roce 2010. Tento model byl poháněn motorem o výkonu sto osmdesát koní.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Tuning aut a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.