Tuningové doplňky a příslušenství

Chip tuning BMW

Chiptuning je jednou z velice oblíbených úprav, kterou můžete aplikovat na své vozidlo. Provádí se většinou v takových případech, kdy máte se svým vozidlem naježděno již opravdu hodně kilometrů, přičemž se vám může zdát, že vozidlo ztratilo od začátku ten potřebný drive a živost.

Díky chiptuningu mu můžete navrátit počáteční, né-li lepší stav. Obecně se chiptuning nabízí ve třech různých variantách. Jedná se například o takzvaný ECO chiptuning, kdy se zaměřuje především na spotřebu, aby byla samozřejmě co nejnižší. Dále máme takzvaný Race mód, přičemž tato úprava se zaměřuje především na maximální výkon vašeho vozidla.

Posledním typem je pak takzvaný Standardní mód, který je doporučovaný pro klasické uživatele, přičemž se klade stejnou měrou důraz jak na výkon, tak také na spotřebu. Co všechno tedy můžete za pomoci klasického chiptuningu získat? Díky chipovaným, respektive optimalizovaným průběhům můžete získat lepší akceleraci a zrychlení.

U dieselových motorů můžete snížit spotřebu zhruba o patnáct procent, což je určitě vhodné. Pokud jde o výkon motoru, tak ten můžete díky chiptuningu zvýšit dokonce až o třicet pět procent. Tato hodnota je ale samozřejmě pro každé vozidlo individuální. Další věcí je to, že si můžete posunout maximální rychlost vašeho vozidlo nebo dokonce tento omezovač úplně zrušit.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Tuning ECU a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.